Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
czwartek,06 sierpnia
Imienieny:
Sława, Jakub, Stefan
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Ach te Baby z Koła Gospodyń z Chróściny
obrazek
W pierwszą niedzielę sierpnia odbył się jubileuszowy bo już X konkurs „Święta Pierogów” w Miechowej koło Byczyny. Wyjątkowa impreza, wyjątkowi goście, super nagrody, fantastyczna atmosfera a zatem nie mogło tam nas, dziewcząt z KGW Chróścina zabraknąć. Wystawiłyśmy dwie drużyny w trzyosobowych składach do dwóch konkursów: na najsmaczniejsze pierogi, najszybsze lepienie pierogów na czas. Reprezentowałyśmy Sołectwo Chróścina i Koło Gospodyń.
O godzinie 15.00 odbył się pierwszy, kulinarny konkurs na najsmaczniejsze pierogi.
Z wyborem tych najsmaczniejszych komisja miała nie lada problem. Wszystkie zespoły zadbały o dobry smak, estetyczny wygląd oraz ciekawy sposób prezentacji. A w komisji oceniającej same osobistości min. Wojewoda Opolska Pani Wioletta Porowska, Poseł Pan Tomasz Kostuś, Burmistrz Byczyny Pani Iwona Sobania, Pani Danuta Bajak z OZRiOS a także Iwona Jurczyk z byczyńskiej Perunicy. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Najlepsze okazały się członkinie SKGW z Maciejowa. Nasze panie w tej kategorii zdobyły wyróżnienie. Natomiast w konkursie lepienia pierogów na czas nie miały sobie równych nasze dziewczęta z Samodzielnego Koła Gospodyń z Chróściny.
Nasza zwycięska drużyna wracała do domu z mnóstwem nagród i dyplomów i oczywiście w świetnych nastrojach. O godzinie 19.00 na scenie wystąpił Kabaret „Babsztyle”, który prawie przez godzinę bawił zaproszonych gości i mieszkańców Miechowej. To była świetna impreza, której ideą jest integracja międzypokoleniowa oraz przekazanie i kultywowanie tradycji. Jeden niedzielny wyjazd a cały stół nagród.

Renata Zazula
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ